Кредит під розписку від приватної особи

Кредит під розписку досить відомий вид позики, який пов’язує учасників особливими відносинами.
Зараз ніхто вже й не згадує, що задовго до появи банків, гроші в борг можна було отримати тільки у приватного інвестора (лихвар): під розписку і після домовленості про термін повернення і відсотках.
Як правило, повернення грошей взятих під розписку, вважався справою честі, тому такі кредити в більшості випадків поверталися. Сьогодні приватний кредит під розписку є великою рідкістю.кредит без розписки швидко
Люди звикли до походів в банк, та й відсотки там менше. Але якщо ви ніде не працюєте, або у вас погана кредитна історія, то приватна позика стає рятівним колом в складній ситуації.

Де взяти кредит під розписку

Найперший і найважчий етап — знайти кредитора, який погодитися видати вам необхідну суму грошей, під відносно невисокий відсоток. Якщо вам вдалося знайти таку людину — далі все буде простіше. Особливістю приватного кредиту є швидкість його отримання, і відсутність необхідності збирати багато довідок. Іноді кредитори не вимагають навіть застави (якщо сума позики невелика), але це рідкість.
Все, що вам знадобиться для отримання грошей — паспорт та розписка, що відображає всі деталі угоди: сума і термін кредиту, відсотки по ньому, термін відшкодування і спосіб погашення.

Наприклад, кредит можна гасити готівкою, а можна перераховувати платежі на розрахунковий рахунок. Можна кілька місяців оплачувати відсотки, а всю суму боргу повертати в кінці. Розписка про отримання кредиту повинна бути в обов’язковому порядку завірена нотаріусом тому вона є єдиним документом, що страхує ризики кредитора, і без її нотаріального оформлення буде проблемно довести що-небудь в суді.

Нюанси кредитування по розписці

Багато кредитори крім розписки, укладають ще й кредитний договір, який багато в чому схожий на відповідний банківський. Його, як і будь-який інший договір, перед підписанням слід уважно прочитати по пунктам. Найпідступніше місце — це дрібний шрифт в кінці договору. Наприклад, в розписці кредит вказувався, як без заставний, але в договір був включений пункт про те, що в разі неповернення грошей, одержувач кредиту буде нести відповідальність особистим майном. Багато договорів передбачають штрафні санкції, яких немає в розписці.

Якщо усний договір вашого кредитора не розходиться з ділом, то ви можете довіряти йому і ставити свій підпис на обох копіях договору.
Не забувайте, що терміни у приватного кредиту часто маленькі, а відсоток при цьому великий. Порівнюйте пропоновані відсотки з відсотками в ломбардах і вибирайте більш вигідну пропозицію.
Головне, коли берете кредит під розписку у приватної особи, перевіряйте всі документи і умови.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.